Přivezte nám do Jinočan staré autobaterie, zaplatíme 18,50 Kč/ kg.

Jak vyřešit reklamaci

Koupili jste u nás autobaterii, ale něco s ní není v pořádku? Bohužel se to může stát. Snažíme se pro vás reklamaci udělat co nejschůdnější. Jak na ni?

 

1. Předání reklamované autobaterie
 • Nejsnazší je to osobně v naší prodejně v Jinočanech.
 • Pokud nemáte možnost k nám reklamovanoou autobaterii dovézt, kontaktujte nás, rádi vám zařídíme dopravu přes ověřené společnosti TOPTRANS (https://www.toptrans.cz/) nebo FOFR (https://www.fofrcz.cz/).
  Případně vám doporučujeme si objednat odvoz výhradně přes tyto společnosti. Přepravní společnost předem informujte, že chcete poslat autobaterii. Náklady na přepravu hradíte vy jako spotřebitel, v případě uznání reklamace vám bude tato částka uhrazena. 
 • Vzhledem k povaze autobaterií (ze zákona je považována za nebezpečný odpad) nemůžeme doporučit jako vhodného přepravce Českou pošta ani PPL, kteří už svým neodborným převozem autobaterii poškodili ještě více. Následnou reklamaci uznat nemusí, protože ve svých podmínkách přepravu nebezpečného odpadu přímo zakazují. 

 

2. Potřebné dokumenty
 • Záruční list, faktura - daňový doklad a popis závady. Popis závady nemusíte řešit, pokud nám autobaterii osobně přivezete do prodejny a vše nám popíšete osobně. Dokumenty nám můžete buď přibalit přímo k autobaterii nebo odeslat elektronicky na info@autobaterie-jinocany.cz.

 

3. Vyřízení reklamace
 • Může ze zákona trvat 30 dnů. Vždy děláme maximum proto, abychom ji vyřešili co nejdříve. Můžeme se pochlubit zhruba pouze 1,6 % reklamace. Přesto, pokud ji budete zvažovat, neváhejte se na nás obrátit. Chyba se může stát. Samozřejmě i na naší straně. Jsme jen lidé a budeme se snažit vám vyjít vstříc.
 • Co s reklamovanou autobaterií děláme?
  • Nejprve provedeme vlastní přezkoušení. Pokud to uznáme za vhodné, dobijeme ji a budeme pár dnů sledovat, zda drží napětí, o všem provedeme záznam.
  • V další fázi vyhodnotíme vlastní přezkoušení. Jsou-li naše testy negativní nebo zkrátka hned poznáme, že je třeba autobaterii poslat výrobci, zařídíme svoz a poté čekáme 10-14 pracovních dnů.
  • Po vyřízení reklamace výrobcem vás obratem informujeme o uznání reklamace nebo vrácení autobaterie k nám a spolu s ní v případě neuznání obdržíte report s důvody neuznání.
 
BONUS pro vás
 • Samozřejmě chápeme, že po dobu trvání reklamace potřebujete běžně fungovat. Proto vám za vratnou kauci půjčíme úplně novou autobaterii*.

*Vyhrazujeme si právo kauci nevrátit v případech, kdy autobaterie byla prokazatelně poškozena (např. může se vám zdát, že reklamovaná autobaterie byla málo kvalitní a proto nemůžete nastartovat. Chyba však může být ve skrytém odběru auta nebo v poruše alternátoru, atd. Pokud do takto poškozeného auta dáte novou autobaterii bez provedeného servisu, může dojít k jejímu poškození).