Připravte své auto na zimu

Zima již nastala a i když ještě plně neudeřila, sychravé počasí a sem tam nějaký mrazík se už objevil, a proto je nejvyšší čas dát své auto do kupy, aby bylo v pořádku už nyní a taky připraveno až dorazí ta pravá zima.

Když uslyšíte slova auto a zima, jistě se vám vybaví především výměna pneumatik. Kromě pouhé výměny byste měli zkontrolovat i stav těchto pneumatik, a to především hloubku dezénu. Čím je menší, tím má auto na mokré nebo namrzlé silnici delší brzdnou dráhu a také může daleko víc klouzat a hrozí tak větší riziko smyku.

Je však dobré zkontrolovat celkový stav vozu. Dále je důležitá kontrola stavu Vašeho akumulátoru. V tomto období je vůz vystaven chladnému počasí a vaše autobaterie tak při ranním studeném startování dostane pořádně zabrat. S diagnostikou akumulátoru Vám může například pomoci nabíječka autobaterií. Skvělá je například nabíječka CTEK MXS 10, která má mezi svými funkcemi i diagnostiku akumulátoru. Tyto nabíječky Vám také pomůžou s nabitím baterie, pokud se vybije. Například nabíječka CTEK MXS 5.0 obnovuje i ty akumulátory, které jsou hluboce vybiti.

Na co se dále zaměřit při kontrole akumulátoru v autě? U autobaterie je dobré zkontrolovat hladinu elektrolytu. Pokud máte Vaše baterie již delší dobu v autě a nejste si jistí, zda bude v dalším půlroce správně fungovat, je čas na její výměnu. Není nic horšího než někde ve tmě a vánici marně startovat auto. Naši zaměstnanci Vám s výběrem rádi pomohou. Můžete nám napsat přes chat nebo zavolat.

Další důležitou věcí je kontrola nemrznoucích směsí. Například nemrznoucí směs do chladící soustavy vozidla chrání tuto soustavu proti korozi a zamrzání. Doporučuje se, aby směs bylo odolná minimálně do teploty -20°C či -30°C. Při výměně této kapaliny je důležité její správné naředění a také, aby se nemíchala s jinými typy chladících kapalin.

Podzimní a zimní období se vyznačuje také horší viditelností například kvůli mlhám, a také delší dobou, kdy je tma. Proto je důležité mít v pořádku své světlomety. Skoro každý řidič má asi zkušenost s tím, že mu praskne žárovka. Proto si pořiďte správné žárovky do zásoby. Nejpoužívanější bývá H7.

Ostatní řidiči doporučují mít v autě také silné lano, teplou deku, sněhové řetězy, smetáček s lopatkou a škrabku na sklo. Dobrá vychytávka je škrabka s teplou rukavicí v jednom, kterou si můžete koupit zde.

Věříme, že na našem eshopu najdete zboží, které Vám pomůže zimu zvládnout v klidu a pohodě :)

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.