Přivezte nám do Jinočan staré autobaterie, zaplatíme 15,50 Kč/ kg.

Výběr autobaterie

Zvažujete, jakou autobaterii vybrat do svého vozu? Poradit vám mohou vyhledávače autobaterií od Varty a Exide. 

Budete k tomu potřebovat znát: rok výroby, typ vozidla (osobní, nákladní, moto), výrobce, modelovou řadu, typ modelu

Např. 2014, osobní, Škoda, Octavia III Combi (5E5), 2.0 TDI 105 kW / 143 PS)

Vartahttps://www.varta-automotive.cz/cs-cz/battery-finder v případě, že nefunguje vyhledání na českých stránkách, lze použít ty v angličtině https://www.varta-automotive.com/en-gb/battery-finder  

Exidehttps://web.tecalliance.net/exide/cs/home

Ať už využijete vyhledávač Varty nebo Exide, platí, že nalezený typ baterie je možné nahradit jinou značkou, pokud má stejné parametry (Ah, rozměry, typ baterie).

Jak poznat na stávající baterii, zda je + pól vpravo nebo vlevo?

  • podívejte se na baterii tak, že čelně přečtete nápis (baterie tedy není otočena tak, že byste nápis neviděli nebo při pohledu zhora jej nemohli přečíst)
  • poté se podívejte, kde + pól je, zda vpravo či vlevo
příklad: + pól vpravo a + pól vlevo
574-1_el954 1045-1_varta-blue-95ah-830a-595-404-083-pol-vlevo-vyssi

Jak je na tom Vaše baterie? Přijeďte k nám a zjistíme to. Můžeme Vám ji nabít nebo ji vykoupíme a pořídíte si u nás novou.

Životnost autobaterie ovlivňuje mnoho faktorů jako je střídání teplot, jízda na krátké vzdálenosti, stáří automobilu apod. Kvůli nim pak akumulátor postupně ztrácí kapacitu. A tak je důležitá prevence a pravidelné kontrolování stavu baterie.

Proto si u nás nechte provést měření své autobaterie. Diagnostika autobaterie je prováděna pomocí profi testerů. Vystavíme Vám protokol o stavu měření. Pokud bude potřeba, pomůžeme Vám s výběrem nové autobaterie. Nezapomeňte, že provádíme výkup starých baterií. To znamená, že Vám za Vaši starou autobaterii zaplatíme.

Nabízíme také nabití a regeneraci vybitých akumulátorů. Naše firma disponuje profesionálními měřícími, testovacími a nabíjecími přístroji. Samotné nabíjení trvá přibližně 10-12 hodin u osobních a 10-24 hodin u nákladních baterií. Regenerace (desulfatace) trvá 2-5 dní. Baterii zde můžete nechat nabíjet a po domluvě s technikem si ji vyzvednout.

Baterie do osobního automobilu považujeme ty do 110 Ah, nákladní a trakční od 110 Ah do 240 Ah. Větší baterie nenabíjíme.

Podívejte se na kompletní přehled našich služeb.