V prodejně lze platit hotově a kartou, to platí také pro dobírku. 5.7. (út) a 6.7. (st) je zavřeno - státní svátek, v tyto dny neodesíláme zboží a ani neprodáváme v prodejně.

Jak účinně vychladit auto

Umíte efektivně používat klimatizaci?

Ani nejluxusnější auta nedokáží stisknutím tlačítka zajistit okamžité ochlazení. Proto vám možná přijde vhod několik tipů, jak s klimatizací správně zacházet, abyste kýženého chladu dosáhli co nejdříve a zároveň se v autě nenastydli.

Jak účinně vychladit auto (1)

Vše
možná překvapivě začíná už při parkování. Necháme-li auto celý den na rozpáleném místě na slunci, nemůžeme od klimatizace čekat zázrak na počkání. Pokud nechcete čekat, až bude v autě snesitelně, věnujte čas výběru parkovacího místa. Nejlepší je zaparkovat ve stínu. V autě bude horko taky, ale předejdete rozpálení celého interiéru od přímého slunečního světla.

Využít můžete i různá stínítka. Mezi nejoblíbenější patří folie instalované na čelní sklo, které chrání před rozpálením palubky a volantu, který pálí jako rozžhavená plotýnka.

Jak účinně vychladit auto

Nejdříve
vyvětrejte. Pokud je to bezpečné, otevřete všechny dveře a nechte vyměnit vzduch v autě. Je to nejúčinnější způsob, jak auto rychle ochladit. Teplota v autě totiž během několika hodin může vyšplhat až k 70 stupňům. Otevřením dveří nebo alespoň všech okének dojde k výměně vzduchu a teplota se rychle vyrovná s okolním prostředím.

Přesto, že by se mohlo zdát, že kouzelné tlačítko klimatizace auto vyvětrá rychleji, není tomu tak. Klimatizace bude mít méně práce, když ji pomůžete usazený horký vzduch z auta odvětrat.

Jak klimatizaci nastavit,
abyste chlazení auta neodnesli angínou? Základním pravidlem je nasměrovat všechny výdechy do prostoru, na strop a do stran k oknům. Studený vzduch je těžší a má tendenci klesat, dostane se k vám i tak. Přímý proud studeného vzduchu vám přivodí kromě počáteční úlevy od horka vysušení sliznic, nachlazení, angínu, ale i nemoci kloubů.

Jak účinně vychladit auto (3)

Pokud z auta často vystupujete a zase se do něj vracíte, doporučuje se nastavení teploty klimatizace o 5 stupňů méně, než je venkovní teplota. Tím ochráníte své tělo před velkým teplotním šokem. 

Na delších cestách si můžete snížit teplotu i víc. Teplota v autě by vám měla být příjemná a horko by vás nemělo unavovat. Až se budete blížit k cíli, postupně teplotu zvyšujte.

Největším problémem pro nás není nižší teplota, ale právě častá změna okolní teploty. Je to stejné, jako když v zimě jdete ven z vyhřátého domova.
Jak účinně vychladit auto (5)

U aut, která mají méně účinnou klimatizací by mělo být jednodušší udržet v autě příjemnou teplotu při použití vnitřní cirkulace vzduchu. 

TIP: Abyste v autě udrželi čistotu i ve špatně přístupných místech, jako jsou právě třeba mřížky výdechů klimatizace, určitě se vám hodí praktický štětec:
https://www.autobaterie-jinocany.cz/ostatni/stetec-na-cisteni-prachu/

Zdroj: Garáž

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení