Přivezte nám do Jinočan staré autobaterie, zaplatíme 16,50 Kč/ kg.

VARTA PROMOTIVE EFB 12V, 240Ah, 1200A, 740 500 120, C40 nabitá autobaterie + reflexní přívěšek + výkup autobaterie v prodejně za 16,50 Kč/ kg

Kód: C40
Novinka Tip Osobní odběr Jinočany
Značka: VARTA
6 496 Kč 5 369 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení

Autobaterie kapacita: 240Ah, startovací proud: 1200A, napětí: 12V, technologie: EFB (3x vyšší životnost), rozměry: 518 x 276 x 242, autobaterie vhodná pro vysoké nároky na výkon a elektrickou výbavu. Patentovaná mřížka PowerFrame®. Ideální pro vozy s nejvyššími nároky, splňuje požadavky EURO 5/6.

Minibanner_baterky_web

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dárek k objednávce nad 1000 Kč - ">Reflexní přívěšek 4 x 10 cm

Autobaterie Varta Promotive EFB 240Ah.

Hlavní parametry: kapacita 240Ah, startovací proud 1200A, rozměr: délka 518 mm, šířka 276 mm, výška 242 mm, hmotnost: 57 kg.

Autobaterie VARTA Promotive EFB je bezúdržbová baterie vhodná pro užitková vozidla s nejvyšším nárokem na startovací výkon a požadavky na elektřinu. Má extrémně dlouhou životnost, je přizpůsobena na každodenní provoz a cyklické zatěžování. Její výkon v kombinaci s vysokou odolností proti vibracím zajišťuje absolutní spolehlivost a delší životnost. Tato autobaterie byla vyvinuta s cílem uspokojit rostoucí požadavky rozsáhlých hotelových funkcí. Vyšší pořizovací cena je vyvážena ověřenou dlouhou životností (při porovnávacích testech dosahuje o 40% delší životnosti než u baterií bez technologie EFB). 

Hlavní výhody technologie EFB:

 • 3x vyšší cyklická životnost ve srovnání s konvenčními bateriemi, v případě hotelových funkcí o 40% delší životnost
 • Pro hotelové funkce (nabíjení externích zařízení, provoz chladničky, kávovaru, mikrovlnné trouby, TV, vnitřní LED osvětlení a další...)
 • Nejvyšší odolnost proti vibracím
 • Splňuje všechny požadavky vládních nařízení o přísnějších emisních normách
 • Vhodná pro instalaci na konci rámu (EURO 5/6)

 Vhodné použití:

 • Pro těžká užitková vozidla
 • Pro těžké stavební stroje, které vyžadují ochranu proti otřesům
 • Pro kamióny a autobusy, které stále čerpají elektrickou energii
Proč koupit autobaterii u nás?
  Získáte praktický dárek ke každé objednávce autobaterie
  Prodáváme pouze nabité autobaterie min. na 12,50 V - 12,7 V, které jsou připravené k okamžitému použití. Jízdou ve voze dochází k aktivaci, během které baterie dosáhne plné kapacity.
  Pokud budeme muset řešit reklamaci (reklamací máme pouze 0,4% ze všech objednávek), máme pro vás řešení, kdy vám
  zapůjčíme po tuto dobu naší novou autobaterii (vyžadujeme vratnou kauci).

 

Klíčové výhody řady Varta Promotive EFB:

Jedinečná baterie VARTA® Promotive EFB je specificky určena pro vysoce výkonná komerční vozidla a představuje nejmodernější řešení v oblasti stratifikace kyseliny a odolnosti vůči vibracím. Jedná se o jediný výrobek na trhu s mísícími prvky, exkluzivně vyvinutý a patentovaný společností Clarios, dříve Johnson Controls Power Solutions. Technologie EFB zajišťuje spolehlivý výkon pro všechny vysoce náročné aplikace a je ideální k instalaci na konci rámu.

Mezi výhody patří:

 • Jedinečný mísící prvek v bateriích snižuje stratifikaci kyseliny a je optimálním řešením pro všechny aplikace s hlubokým vybíjením. Je to mechanický systém, který využívá vnitřní síly vozidla k míchání kyseliny v zaplavených bateriích
 • Skvělá vnitřní fixace lepidlem nejlepší ve své třídě: Velmi vysoká odolnost vůči vibracím a ideální k instalaci na konci rámu, přispívá k maximálnímu výkonu baterie.
 • Unikátní design labyrintového víka poskytuje 100% ochranu proti vytečení a velmi nízkou spotřebu vody.
 • Vysoká cyklická schopnost je zaručena použitím technologie mřížky PowerFrame® s vylepšenou pastou pozitivní desky. Síťka polyfleece, přidaná na povrch kladné desky, podstatně vylepšuje výkon životnosti cyklu.
 • Minimalizuje záruční náklady.

Vlastnosti technologie EFB

Síť polyfleece je další polyesterový prvek mezi deskou a separátorem , který drží aktivní materiál na místě uvnitř desky a brání erozi hmoty. Výsledek: zvýšená odolnost hlubokého cyklu a skvělé přijímání nabíjení.

Nalepený fleece napomáhá k tomu, aby si desky zachovaly svoji správnou polohu vždy a za každých podmínek.

Cirkulace kyseliny ( mísící prvek)

Cirkulátor kyseliny brání stratifikaci kyseliny. Je to konstrukční prvek, který využívá přirozený pohyb vozidla k zachování konstantní cirkulace kyseliny uvnitř baterie. Hustota kyseliny zůstává na homogenních úrovních, což zvyšuje přijímání nabíjení a prodlužuje celkovou životnost baterie.

 

TIP PRO VÁS: Nezapomeňte k nám přivézt svoji starou autobaterii. Vykoupíme ji od Vás a ušetříte tak až několik set korun při nákupu nové! Více informací, jak si spočítat, kolik za svoji starou autobaterii od nás dostanete, najdete v tomto článku nebo v ceníku Výkup autobaterií.

 Bezpečnostní informace: k tomuto výrobku je vydán bezpečnostní list, který Vám umožní přijmout nezbytná opatření s ohledem na ochranu lidského zdraví, bezpečnost a životní prostředí, naleznete jej v záložce Soubory.

Doplňkové parametry

Kategorie: 215Ah - 240Ah
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 57 kg
Kapacita:: 240 Ah
Start. proud:: 1200 A
Délka:: 518 mm
Šířka:: 276 mm
Výška:: 242 mm