V prodejně lze platit hotově a kartou, to platí také pro dobírku. 5.7. (út) a 6.7. (st) je zavřeno - státní svátek, v tyto dny neodesíláme zboží a ani neprodáváme v prodejně.

Dejte auto po zimě do pucu

Zima skončila, snad už definitivně. Našim miláčkům na čtyřech kolách úplně neprospívá. Jak se postarat o své auto, aby nás čekalo spousta najetých kilometrů? 
V dalších 10 bodech se to dozvíme.

  • Přezujte pneu

1.11. - 31.3. je zákonem stanovené období, kdy na některých místech za daných povětrnostních a klimatických podmínek musíme jet na zimních. Vystoupají-li ale teploty nad 10 stupňů a udrží se alespoň týden, je vhodná doba k přezutí.

Nedojíždějte zimní pneu, jízda na nich je neekonomická, neekologická, ale hlavně se prodlužuje brzdná dráha a navíc se zvyšuje spotřeba paliva až o 10 %.

 10 kroku - auto po zimě

  • Zkontrolujte brzdy

 Nechte odborně zkontrolovat brzdové kotouče, které přes zimu potrápila sůl a štěrk na silnici, vlhko i mráz. Při té příležitosti je vhodné zkontrolovat brzdovou kapalinu.

 10 kroku - auto po zimě (1)

  • Umyjte podvozek

Za pořádné opláchnutí, které vám pomůže zbavit se silně korozivní soli a dalších nečistot po zimě, vám bude auto vděčné. Přidáte-li i voskování nebo dokonce ošetření podběhů a otlučených míst, bude si chrochtat blahem!

10 kroku - auto po zimě (2) 

  • Vyšperkujte karoserii

Co platí pro podvozek, dá se uplatnit také na celé auto zvenku. Po pořádném omytí najdete místa, která vám otloukly odlétající kamínky. Snadno se z nich brzy stane rezivějící místo. Pořiďte si korekční tužku a poškozené místo jednoduše nabarvěte.

 10 kroku - auto po zimě (3)

  • Podívejte se pořádně

Nejen na čelním skle, ale i na světlech mohl kamínek způsobit tenkou vlásenku. Pokud je delší než 2 cm, je považována za vadu a můžete dostat pokutu. Navíc se může do světel dostat vlhkost. 

10 kroku - auto po zimě (4) 

  • Dobijte si baterku

Možná jste měli přes zimu a lockdown déle odstavené auto, kterému se zásadně vybila baterie. Začne se dobíjet při jízdě asi 20 ujetých kilometrů při rychlosti nad 60 km/h. U nás na e-shopu seženete certifikované nabíječky https://www.autobaterie-jinocany.cz/nabijecky/


Doporučujeme si nechat stav baterie odborně zkontrolovat. Rádi vám s tím pomůžeme u nás v Jinočanech:
https://www.autobaterie-jinocany.cz/vyber-autobaterie

Diagnostika autobaterie je prováděna pomocí profi testeru. Vystavíme Vám protokol o stavu měření.

Vybitý akumulátor vám také dobijeme. Naše firma disponuje profesionálními měřícími, testovacími a nabíjecími přístroji. Samotné nabíjení trvá přibližně 10-12 hodin. Baterii zde můžete nechat nabíjet a po domluvě s technikem si ji vyzvednout.

Pokud bude potřeba, pomůžeme Vám s výběrem nové autobaterie.

Nabízíme vám také možnost výkupu starých baterií. To znamená, že Vám za Vaši starou autobaterii zaplatíme.

Potřebujete pomoc s výměnou autobaterie? Není probém, i to umíme https://www.autobaterie-jinocany.cz/vymena-autobaterie/

 10 kroku - auto po zimě (5)

  • Nádech, výdech

Vzduchový filtr chrání motor před drobnými nečistotami ze vzduchu. Očistěte jej stlačeným vzduchem. Pokud je příliš zanesený nebo poničený, postarejte se o výměnu.

10 kroku - auto po zimě (6) 

  • Ať se můžete chladit

Výparník klimatizace bude po zimě připomínat líheň bakterií, které se tam pře zimu zanesly a v teple se začnou množit. Je třeba jej vydezinfikovat antibakteriálním sprejem. Navíc se můžete zbavit i covidových zárodků.

 10 kroku - auto po zimě (7)

  • Vysmejčete interiér

A to včetně koberečků, kufru a palubovky. Zbavte se také mastnoty z vnitřní strany skel. Představte si, jak dobře se v tak čistém autě budete cítit!

10 kroku - auto po zimě (8) 

  •  Nepotřebné vyndejte

Udělejte si v autě místo. Sněhové řetězy, lopatku, rozmrazovač oken a kanystr s nemrznoucí směsí teď můžete na řadu měsíců uskladnit doma.

Sněží, sněží (6)

Zdroj: UAMK

 

Stihli jste už některé body realizovat nebo vás to teprve čeká?

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení