V prodejně lze platit hotově a kartou, to platí také pro dobírku. 5.7. (út) a 6.7. (st) je zavřeno - státní svátek, v tyto dny neodesíláme zboží a ani neprodáváme v prodejně.

Jak připravit motorku na sezónu

Venkovní teploty pomalu stoupají a to naznačuje, že sezóna motorek je za dveřmi. Proto je nejvyšší čas, dát svůj stroj do kupy. Nezbytnou součástí přípravy na sezónu je zkontrolovat svoji baterii.

Pokud jste na baterii nezapomněli a přes zimu ji dali na teplé místo, stačí zkontrolovat její hladinu elektrolytu (pokud je vidět), očistit kontakty a baterii namontovat. Dotáhněte také šrouby na akumulátoru. Stav motobaterie je dobré zkontrolovat pomocí některé z nabíječek baterií, vhodná je například tato, nebo můžete využít naší služby měření baterií.

Jestliže jste na baterii zapomněli a nechali ji ve stroji na mrazu, zkontrolujte u ní také hladinu elektrolytu a baterii přeměřte a případně dobijte vhodnou nabíječkou. Akumulátor by měl mít cca 12,5 až 15 V podle typ baterie. Motobaterii také očištěte a zpět namontujte.

Pokud zjistíte, že potřebujete novou, podívejte se na naši nabídku. Nezapomeňte, že starou motobaterii k nám můžete přinést a dostat za ní peníze viz ceník. Je to pro Vás výhodné, protože v servisech často za novou baterii zaplatíte víc a navíc za starou vy nedostanete nic. S výběrem nové motobaterie vám samozřejmě poradíme.

Tipy, jak se starat o motobaterii

Pokud svoji motorku nebudete delší dobu používat, obvykle v období zimy, je dobré baterii odpojit a dát do místnosti která má tak 10-15°C. Akumulátor byste měli také jednou za čas dobít. Pokud to neuděláte, můžou se na deskách vytvořit sirné skvrny, a to snižuje funkčnost baterie.  Když je tato sulfatace mírná, dá se odstranit nabitím, ale pokud je v pokročilém stádiu už ji neodstraníte.

Baterii není dobré přetěžovat dlouhými starty. Pokud potřebujete start opakovat, nechte mezitím akumulátor odpočinout několik desítek vteřin.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení