Přivezte nám do Jinočan staré autobaterie, zaplatíme 15,50 Kč/ kg.

Jezdíte po čtyřech?

Čtyřkolky

Také patříte do skupiny řidičů, kteří by za ni dali ruku do ohně? Vyjedou vždy a všude a nic je nezastaví? Jak je to s nimi doopravdy?

Návrh bez názvu (70)

 

  • Vždycky všude nevyjede

Jakto? Stačí, abyste měli špatné pneumatiky, na kterých se, obzvlášť teď v zimě, ani pořádně nerozjedete. Za další, mnoho čtyřkolek má nízkou světlou výšku. Snažíte-li se projet vyšší vrstvu sněhu, o kterou auto “škrtá podvozkem” a nemá dostatečnou sílu na zatížení pneumatik, opět vám je pohon na všechna kola k ničemu.

 

  •  Opravdu není rychlejší

Může se to však zdát, díky rychlejšímu rozjezdu a snazšímu nabrání rychlosti. Naopak v zatáčkách, kdy potřebujete rychle zpomalit a zatočit, bude rychlejší auto s pohonem na jednu nápravu. Auto je lehčí a nemá tak velkou odstředivou energii. 

  

  • Je bezpečnější?

 Není tomu tak. Záleží, co to pro vás konkrétně znamená. Pokud to, že vás vytáhne ze sněhu, pak ano. Čtyřkolka je ale vždy těžší, kvůli tomu hůře brzdí a zatáčí. Klade tak vyšší nároky na řidičovy schopnosti. Většina čtyřkolek s elektronicky připojovatelnou nápravou v momentě aktivování ABS nebo jiných systému kontroly stability pohon všech kol rozpojí. To, co vás vždy udrží na silnici, není koncepce pohonu, ale kvalitní pneumatiky.

Návrh bez názvu (69)

Zdroj: Garáž.cz

 

Co říkáte na tyto 3 mýty o čtyřkolkách? Souhlasíte? Podělte se s námi o názor do komentáře.

Ať už čtyřkolku vlastníte nebo ne, můžete své auto ochránit spolehivým autobalzámem: https://www.autobaterie-jinocany.cz/novinky/autobalsam-velvana/