V prodejně lze platit hotově a kartou, to platí také pro dobírku.

Kde natankujete nejlevněji?

Kde by to mohlo být?
Za hranicemi. Polsko se v posledním týdnu stalo obrovským hitem pro nákup dočasně levných pohonných hmot.

ušettřete

Polská vláda na půl roku snížila DPH. U paliv na 8 % z původních 23 %, u potravin se snížená sazba 5 % dokonce úplně smazala. Od ledna je v Polsku snížená také spotřební dan.

Jaký je rozdíl?
Tankování u nás vyjde kolem 37 Kč za litr benzínu a zhruba 34 Kč za litr nafty. Za hranicemi republiky natankujete v rozmezí 29 - 31 Kč za litr. Ušetříte tím několik stovek na nádrži.

V příhraničních oblastech
se proto poslední dny tvoří fronty aut. Nejčastěji s českou, německou a slovenskou značkou. 

ušettřete (2)

Omezení
dovozu pohonných hmot do ČR je ze zákonem stanoveno na dovoz “pro osobní účely v běžných vestavěných nádržích vozidla, a mimo to navíc 20 litrů, aniž by musel být dokládán původ pohonných hmot některým z daňových dokladů.”

Při dovozu většího objemu vám nepostačí účtenka o tankování. Měli byste být schopni doložit daňový doklad, doklad o prodeji nebo o dopravě, zároveň doklady musí obsahovat účetní náležitosti. 

ušettřete (3)
Celníci
provádí aktivní kontroly dovozu paliv za pomocí rentgenu. Zjistí-li dovoz nad limit a nemáte u sebe potřebný doklad, můžete přijít jednak o pohonné hmoty, ale také může dojít k zabavení auta. Ve správním řízení vám pak bude doměřena daň. Kontroly probíhají u hranic kvůli velkému zájmu cizinců. V příhraničních oblastech jsou totiž nejen kolony aut, ale také narůstá počet lidí, kteří chodí tankovat do kanystrů pěšky. 

ušettřete (5)

 

Takže, máte-li Polsko za bukem, je výběr místa pro výlet asi jasný.
Šťastnou cestu, ať jedete kamkoliv. 
Zdroj: Akutálně,ČTK

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení