Novinky

Mlha přede mnou, mlha za mnou

Mlha přede mnou, mlha za mnou

Kdo správně ví, jak používat mlhovky? Spousta řidičů to nejen neví, ale ani je ve svém autě nedokáže zapnout! Podívejme se, jak je to správně podle zákona.

„Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.“

Odborníci z UAMK k tomu doplňují, že by měly být ideálně použity vždy, když je viditelnost menší než 50 metrů. Můžete se řídit podle patníků, které právě tuhle vzdálenost určují.

 Návrh bez názvu (31)

Správně

Kdy ne?

V husté mlze

Při lehkém oparu mlhy

Při silném dešti

V mírném dešti

Ve vydatném dešti

Když poletují sněhové vločky

Pokud v okolí nejsme schopni zřetelně rozeznat ostatní auta, osoby ani zvířata

Projíždíme-li obcí

Jakmile nevidíme koncová světla auta před námi

Stojíme v koloně

 

Jak mlhovky fungují

Zajišťují krátký, široký světelný paprsek, který dokáže lépe prosvítit mlhu. Oslnění protijedoucích řidičů je podobné jako u dálkových světel, proto buďte při jejich používání ohleduplní. Při jejich nesprávném použití můžete dostat pokutu až 2000 Kč a přijít o jeden bod.

Přední mlhovky (1)

Abyste neměli mlhu také na vnitřním skle, použijte https://www.autobaterie-jinocany.cz/novinky/pripravek-proti-zamlzeni-skel-600-ml/ 

 

Teď už vše víte, tak mlze zdar!

Otevírací doba 2019/2020

Poslední letošní objednávky vyřizujeme v pátek 20.12.2019. Další objednávky vyřídíme 2.1.2020. 

info2020

28.9.2018

Vážení zákazníci, v pátek 28.9. budeme mít ZAVŘENO (Státní svátek).

Děkujeme za pochopení. 

Otevíráme novou prodejnu!

V těchto dnech otevíráme v areálu Výkupny v Jinočanech novou prodejnu zaměřenou na sortiment, který znáte z našeho e-shopu www.autobaterie-jinocany.cz. Otevírací doba prodejny bude každý pracovní den od 8:00 - 16:00 hod.

Za internetové ceny tak budete moc u nás pořídit nové autobaterie, praktické doplňky jako např. vodu do ostřikovačů, autožárovky, hit letošní zimy tekuté řetězy, utěrky proti zamlžení, rozmrazovače oken, autolékarničky a mnoho dalšího.

Stránka 1 z 2 - 16 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.